Anasayfa Sipariş Koşulları |

Sipariş Koşulları

ÜRÜN SİPARİŞ SÖZLEŞMESİ

1.    Urfagesem.com adlı site üzerinden satışlar yalnızca sipariş formu kullanılarak yapılır. Siparişin geçerli olabilmesi için formun eksiksiz olarak doğru bilgiler ile doldurulması ve formun bilgi@urfagesem.com adlı elektronik posta adresine veya 0414 313 68 62 nolu fax’a okunur olarak gönderilmiş olması gerekmektedir. Formun Gesem yetkililerine ulaşması halinde en kısa zamanda belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileri çerçevesinde sizinle irtibata geçilerek siparişiniz onaylanacaktır.
2.    urfagesem.com adlı internet sitesinden  “ön ödemeli” ve “kapıda ödeme”  yöntemi ile satış yapılmaktadır.
3.    Bir hafta içinde havalesi yapılmayan ön ödemeli  siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil,   Urfagesem.com’ dan kredi kartı (Visa, Master Card) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılamaz.  Yukarıda belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
4.    Urfagesem.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Talep edilmesi halinde Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV %18'dir.
5.    Sipariş Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
6.    Urfagesem.com sattığı  ürün için diğer alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Sipariş verilen bazı ürünler GESEM  stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı tahsil edilen tutar iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile urfagesem.com in bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.
7.    Sadece Türkiye içerisine teslimat yapılmaktadır. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, PTT Kargo  ile yapılır.
8.    Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bilgi@urfagesem.com'a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0414 313 68 62 numaralı telefona fakslanıp, durum 0414 313 68 62 nolu telefon  aracılığıyla yetkiliye bildirilmelidir. Urfagesem.com, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
9.    Sipariş iptali için: Öncelikle siparişinizi iptal ettirmek istediğinizi bize e-posta (bilgi@urfagesem.com) veya telefonla (0414 313 68 62) bildirmeniz gerekmektedir. Talep üzerine sipariş iptal edilerek ürün bedeli hesabınıza yansıtılacaktır. Ürünlerde iade hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. İade hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin GESEM’e ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.
10.    Müşteri, www.urfagesem.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satınalmaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Urfagesem.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

KARGO

•    Kargolar PTT kargo ile adrese teslim olarak gönderilmektedir.
•    Urfagesem.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Urfagesem.com’ da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.
•    Ortalama teslim süreleri: tahmini 3-5 gün.

Kargo bedellerinin belirlenmesi
Kargo bedelini belirleyen iki parametre vardır.
1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı.
2. Paketinizin teslim edileceği yer

 

ŞANLIURFA EL SANATLARI ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mah. 19. Sokak (Kehriz Sokak) No: 26 Şanlıurfa
Tel: +90 414 313 68 62
Faks: +90 414 313 68 62
E-Posta: bilgi@urfagesem.com